Astromaster 70 EQ

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تلسکوپ شکستی ۷۰ میلیمتری سلسترون

تلسکوپ شکستی ۷۰ میلیمتری سلسترون با مقر استوایی به نام AstroMaster 70 EQ یکی از محبوبترین تلسکوپ های آماتوری برند سلسترون از سری AstroMaster است.

سری AstroMaster سلسترون گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که به دنبال تهیۀ یک ابزار میان‌رده و با کیفیت برای رصدهای عمومیشان هستند.

تلسکوپ شکستی ۷۰ میلیمتری سلسترون، یک تلسکوپ شکستی و کوچکترین عضو خانوادۀ AstroMaster است. ساختار اپتیک این مدل طوری است که تصویری مستقیم ارائه می‌دهد و در نتیجه، هم برای مناظر زمینی و هم برای اجرام آسمانی مناسب است. نسبت کانونی زیاد این تلسکوپ، بزرگنمایی بیشتری دارد و معمولاً برای تماشا یا عکس‌برداری اجرام منظومه‌شمسی (که نسبت به اجرام عمق آسمان پرنورتر هستند) متداول‌تر است.

در تلسکوپ های شکستی، نور به وسیله یک عدسی یا ترکیبی از چند عدسی که در سر لوله قرار دارد، کانونی می گردد.
به این دلیل به این دسته از تلسکوپ ها ” شکستی ” می گویند که نور پس از برخورد با عدسی دچار شکست می شود تا کانونی گردد.

نور در انتهای لوله کانونی می شود، سپس به وسیله قطعه ای به نام ” چپقی ” نور خروجی به اندازه ۹۰ درجه زاویه پیدا میکند و به صورت عمود بر لوله تلسکوپ از آن خارج می شود و سپس عدسی چشمی در سمت دیگر چپقی نصب می شود تا تصویر نهایی در آن تشکیل شود .

با توجه به محل قرار گیری چشمی در تلسکوپ های شکستی (انتهای لوله) هدایت تلسکوپ و یافتن اجرام در آسمان به سادگی صورت می پذیرد.
مهمترین مزیت تلسکوپ های شکستی ساده بودن کار با آنهاست، چرا که برای دیدن اجرام در راستای نور ورودی نگاه می کنیم و حرکت دادن تلسکوپ در جهت دلخواه آسان تر است.

با توجه به محدودیت میدان دید تلسکوپ و چرخش زمین، اجرام پس از چند دقیقه از میدان دید تلسکوپ خارج می‌شوند. مقرهای استوایی طوری طراحی شده‌اند که پس از تنظیم، در راستای دوران محور زمین می‌چرخند. در نتیجه، دنبال کردن اجرام آسمانی آسان‌تر است. البته باید در نظر داشت که کار کردن با این نوع مقرها کمی به تمرین نیاز دارد. سه‌پایۀ استیل ۱.۲۵ اینچی این مقر هم علاوه بر استحکام و دوام بالا، وزن این تلسکوپ را به راحتی تحمل می‌کند و تصویر بدون لرزشی را ارائه می‌دهد

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...